Ahmet Hakan Bile İsyan Etti: Necmettin Batırel, Daron Acemoğlu’nu Maksat Alınca Özgür Demirtaş’la Kapıştı!

semaver

Global Mod
Global Mod
CHP, 3 Aralık Cumartesi günü ‘İkinci Yüzyıla Davet Buluşması’ Evrakını deklare etti. Alanında uzman isimlerle yapılan çalışmada kıymetli iktisatçıların imzası vardı. Merkez Bankası’nın rezervlerden satış yoluyla doları düşük tutması teorisinin fikir babalarından Necmettin Batırel, bu isimlerin içinde olan MIT’den iktisat profesörü Daron Acemoğlu hakkında paylaşımlar ise büyük reaksiyon topladı. Batırel, yıllar evvel Ahmet Hakan’ın programında Özgür Demirtaş’la rezerv ve dolar tartışması yaşamasıyla ünlenmiş biri isim olurken, bu yayındaki şahısların de reaksiyonunu çekti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı” aktifliğine uzaktan katılan Prof. Dr. Daron Acemoğlu, bir de sunum yaptı.

Acemoğlu’nun sunumu esnasında gazeteci Necmettin Batırel ise reaksiyon toplayan paylaşımlar yaptı. birinci vakit içinderda ırkçı bir yaklaşım sergileyen Batırel, daha sonrasında bu paylaşımı silse de söylemlerinde geri adım atmadı.

Her fırsatta Daron Acemoğlu için övgüler tertip Prof. Dr. Özgür Demirtaş da bu paylaşıma reaksiyonsuz kalamadı.

twitter.com

Bi de bu. Necmettin beyefendi yaşınıza hürmetimden ve sizinle çıktığım TV yayınından ötürü şahsınıza yapılan taarruzlardan rahatsız olduğumdan için ses çıkarmayayım diyorum fakat KÂFİ. Prof. Dr. Daron Acemoğlu TC vatandaşıdır. Daron’nun ayakkabısının bağcığı olamazsınız. Feci sinirlendim.

“Bu twit hem ırkçı birebir vakitte haddini bilmez bir twittir. Daron Acemoğlu denen kişinin Dünya Ekonomi-Finans Profları üstündeki tesiri sizin bedeninizdeki hücre sayısından fazla.”

twitter.com

Nobele gümbür gümbür giden, bizleri gururlandıran bir hoca hakkında bu türlü konuşmanız FECÎ.

Necmettin Batırel bununla da kalmadı. daha sonrasında bir paylaşım daha yaptı ardından bunu da sildi!
👇

Ben Kılıçdaroğlu’nun vizyon dokümanını FETÖ’nün övdüğü ermeni Daron Acemoğlu hazırladı, dedim. Acemoğlu’na hakaret etmedim Fakat kestane Finans Profesörü Özgür lafı poposundan anladı, eleştirdiğimi zannedip hakaret etti. Daronun ayakkabı bağı olamam natürel zira onun efendisiyim.

Batırel’in bu atışmada silmediği tek paylaşımsa, “Bay Özgür ben Acemoğlu için TC vatandaşı değildir demedim. sözümü çarpıtma. 15 Temmuz darbe teşebbüsü öncesinde FETÖ’nün medya yapılanması operasyonlarına karşı bildiri yayınlayarak terör örgütüne takviye olan Acemoğlu için FETÖ elebaşı teşekkür bildirisi yayınlamıştı dedim, palavra mı” formunda oldu.

twitter.com

Hürriyet’te yıllar evvel Batırel’i ülkenin tanımasına vesile olan yayını yapan Ahmet Hakan da köşesinde Türkiye gazetesi müellifi Necmettin Batırel’e Acemoğlu paylaşımı niçiniyle reaksiyon gösterdi.

Hakan, ‘Tadını kaçırdın Necmettin Bey’ başlığı ile Ne kadar ayıp. Ne kadar ırkçı. Ne kadar ötekileştirici. Ne kadar çirkin’ dedi ve şöyleki devam etti:

seneler evvel Özgür Demirtaş ile çıktığı Tarafsız Bölge’deki kelamları niçiniyle epeyce uzun bir müddetdir eğlenceli görüntülerin kahramanı haline gelen Necmettin Batırel’i daima tebessümle anıyordum. Fakat bundan daha sonra kaşlarımı çatarak anımsayacağım kendisini. Ne demek kan çekmiştir?

“Yahu bu ülkede geçen sene Ermeni bir kaymakam atandı bir ilçeye. Batırel’in başıyla yapılmadı o ihtilal. Farklı bir başla yapıldı. Markar Esayan’ı hasretle anan AK Parti ve Necmettin Bey’in bu nahoş yaklaşımı… Asla uzlaşmaz. Uzlaşmamalı.”